Przeciski a przewierty
Przewiert a przecisk – jakie są między nimi różnice i na którą z tych metod się zdecydować? Z tym dylematem mierzy się wielu inwestorów, którzy poszukują optymalnej techniki bezwykopowej do wykonania planowanej instalacji. Oba rozwiązania pozwalają bowiem na położenie różnego rodzaju instalacji przesyłowych bez naruszania istniejącej infrastruktury. Dokładniejsze zapoznanie się z zagadnieniem: przecisk a przewiert sterowany pozwala inwestorowi na podjęcie trafnej decyzji w zakresie tego, z jakiej profesjonalnej usługi chciałby skorzystać.
Warto podkreślić, że do specjalizacji naszej firmy należą zarówno przeciski pneumatyczne, jak i przewierty horyzontalne. Przekonaj się, czym charakteryzują się obie te technologie, jakie są ich zastosowania oraz w czym tkwią różnice między nimi. Jeśli Twoje wątpliwości nie zostaną w pełni rozwiane, to skontaktuj się z nami – zanim podejmiesz decyzję związaną z tym, która usługa Cię interesuje, odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.
Skontakuj się z nami!
Skontakuj się z nami!
Przewiert a przecisk – kto może być zainteresowany technologiami bezwykopowymi?
Technologie bezwykopowe, takie jak przewiert i przecisk sterowany, są wykorzystywane do kładzenia rur pod różnego rodzaju instalacje przesyłowych na terenach, gdzie zastosowanie standardowych metod wykopowych byłoby nieopłacalne, utrudnione bądź nawet niemożliwe. Zagadnienie: przewiert a przecisk znajduje się w obrębie zainteresowania inwestorów, którzy potrzebują wykonać infrastrukturę przesyłową z ominięciem różnego rodzaju przeszkód naziemnych, takich jak m.in.: drogi, torowiska i inne trakty komunikacyjne, cieki wodne, wały przeciwpowodziowe, wzniesienia, istniejąca zabudowa, której naruszenia chce się uniknąć. Wykorzystanie technik bezwykopowych może okazać się optymalnym rozwiązaniem, także w sytuacji gdy zachodzi konieczność ominięcia znajdującego się pod ziemią dużego zagęszczenia różnego rodzaju instalacji, w tym np. energetycznych, gazowych czy wodociągowych. Przewiert i przecisk sterowany – jakie instalacje przesyłowe można położyć z użyciem tych technologii? Temat: przecisk a przewiert sterowany zaczyna być rozważany przez inwestorów, w momencie gdy prace instalacyjne mają być realizowane m.in. na terenie chronionym z uwagi na walory przyrodniczo-krajobrazowe lub na obszarze, na którym znajduje się zabudowa, jakiej nie chcemy naruszać technologiami wykopowymi. Metody bezwykopowe są wykorzystywane w trakcie tworzenia różnego rodzaju sieci przesyłowych, w tym m.in. sieci: teletechnicznych, wodociągowych, energetycznych, gazowych.Czym jest przecisk sterowany? Opis techniki
Aby lepiej zrozumieć zagadnienie: przewiert a przecisk sterowany, warto poznać podstawowy opis każdej z tych technik. Zacznijmy od opisu przecisku sterowanego, określanego często także jako przecisk pneumatyczny lub przecisk kretem. Jest to sprawdzona i wygodna metoda bezwykopowa pozwalająca na układanie rur i kabli z ominięciem przeszkód naziemnych. W jaki sposób wykonuje się przeciski pneumatyczne? Kluczową rolę w realizacji tego przedsięwzięcia odgrywa specjalny sprzęt w postaci maszyny typu kret. Za pomocą tej maszyny na określonej trasie (od wykopu startowego do końcowego) pozioma przeciskana jest rura, w której ma znaleźć się planowana instalacja. Warto podkreślić, że podczas prac nad przygotowaniem przecisku pneumatycznego wykonuje się wyłącznie wykop startowy oraz końcowy. Jest to więc metoda bardzo mało inwazyjna, która nie wymaga późniejszych długotrwałych prac nad przywróceniem terenu do stanu początkowego. Istotnym zastosowaniem tej technologii bezwykopowej są przeciski pod drogami. W naszej firmie do wykonywania przecisków wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt w postaci m.in. dwóch nowoczesnych maszyn: Hercu Pneumatic HP 95 oraz Hercu Pneumatic HP 135. Za ich obsługę odpowiadają wykwalifikowani specjaliści, co pozwala nam na bezpieczne i efektywne przeprowadzanie prac.Skontaktuj się z nami i poznaj cenę!
Co to jest przewiert horyzontalny?
W kontekście zagadnienia: przewiert a przecisk sterowany warto zapoznać się również z charakterystyką metody, jaką jest przewiert horyzontalny. Do wykonania tego rodzaju przewiertów wykorzystuje się profesjonalny sprzęt, zwany wiertnicą. Prace związane z realizacją przewiertu sterowanego można podzielić na trzy podstawowe etapy: etap wiercenia pilotowego, etap rozwiercania gruntu, etap wciągania rurociągu. Przewierty sterowane łączą w sobie wiele zalet, wśród których można wyróżnić m.in.: uniwersalność – przewierty sterowane można z powodzeniem wykorzystywać na wielu typach terenów do kładzenia rur pod różne instalacje przesyłowe, szybkość – doświadczeni specjaliści naszej firmy przeprowadzają prace związane z przewiertami sterowanymi bardzo sprawnie i – przede wszystkim – terminowo, minimalizację utrudnień związanych z pracami budowlanymi, ekologię – z uwagi na charakterystykę technologii przewiertu sterowanego można ograniczyć przekopywanie ziemi na terenie inwestycji, dzięki czemu zredukowany zostaje jej wpływ np. na niszczenie zieleni czy erozję gleby, opłacalność – inwestor decydujący się na wykonanie przewiertu sterowanego może uniknąć konieczności ponoszenia dużych wydatków na działania związane z przywróceniem terenu do stanu sprzed prac instalacyjnych.Przecisk a przewiert sterowany – kluczowe podobieństwa i różnice
Analizując zagadnienie: przewiert a przecisk, można dostrzec różne punkty wspólne, ale i kilka różnic między obiema tymi technologiami. Jeśli chodzi o podobieństwa, to zarówno przewierty, jak i przeciski należą do technologii bezwykopowych. Obie metody stanowią skuteczny sposób na sprawne i bezpieczne położenie rur pod różnego rodzaju instalacje przesyłowe przy jednoczesnym ominięciu przeszkód, takich jak np. drogi czy cieki wodne. Biorąc pod uwagę z kolei najważniejsze różnice między tymi dwiema technologiami bezwykopowymi, to szczególną uwagę warto zwrócić na takie aspekty jak m.in.: rodzaj wykorzystywanego sprzętu – przewiert wykonuje się z użyciem wiertnicy, a przecisk realizuje się z wykorzystaniem maszyny typu kret, średnica otworów – przewierty stosuje się najczęściej do wykonywania dużych otworów (nawet o ponad metrowej średnicy), natomiast przeciski wykorzystuje się, w sytuacjach gdy przeciągana rura pod instalację ma mniejszą średnicę, zwykle do kilkunastu centymetrów, długość instalacji – przeciski wykorzystuje się zazwyczaj, gdy zachodzi potrzeba pokonania od kilku do kilkudziestu metrów pod ziemią, natomiast przewierty mogą obejmować znacznie większe odległości, nawet do 2 kilometrów. Warto podkreślić, że ostateczna decyzja dotycząca tego, na które rozwiązanie – przecisk czy przewiert – się zdecydować, powinna być skonsultowana z doświadczonymi specjalistami. Jako firma Przewierty Sterowane zapewniamy klientom profesjonalne wsparcie zarówno w zakresie doboru optymalnej technologii do typu planowanych prac, jak i samą realizacją operacji związanych z wykonaniem przewiertów i przecisków. Warto dodać, że w naszej ofercie znajdują się również specjalistyczne usługi z innych obszarów, w tym m.in.: usługi koparkami, usługi teletechniczne, usługi energetyczne. Zapraszamy do kontaktu.Skontaktuj się z nami i poznaj cenę!
Jesteśmy doświadczoną firmą, która ma za sobą dużo zrealizowanych zleceń. Pomogliśmy wielu klientom w zamontowaniu instalacji bez ingerencji w powierzchnię. Jeśli zależy Ci, by zaoszczędzić swój czas oraz środki finansowe, postaw na przeciski pod drogami lub przewierty horyzontalne. Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza, maila lub telefonu. Oferujemy przystępne ceny oraz prace wykonane na najlepszym poziomie.